Jaki kamień na ścianę zewnętrzną wybrać do ciemnych ram okien?

Osoby, które budują bądź remontują dom, wciąż chętnie decydują się na ramy okienne w ciemnych kolorach. Moda na te barwy utrzymuje się od kilku lat. Ciemne ramy wyglądają piękne, gdy towarzyszy im dekoracyjny kamień. Jak go do nich dobrać? Wśród najmodniejszych trendów architektonicznych niezmiennie królują ciemne ramy okienne. Nic nie zapowiada, aby w najbliższych sezonach ich popularność miała zmaleć. Czarne lub antracytowe ramy podkreślają urodę budynku. Prócz tego nawiązują do barw ziemi, sprawiając, że dom atrakcyjnie prezentuje się nie tylko od wewnątrz. Jakie odcienie kamienia elewacyjnego pasują do tego koloru okiennych ram?

Kamień na zewnętrznej ścianie – ponadczasowa klasyka

Różnorodność barw oraz wzorów kamienia daje właścicielom domów olbrzymie możliwości. Przede wszystkim ten materiał pięknie wygląda w zestawieniach klasycznych. Wyłożony na ścianie budynku w tradycyjnym stylu będzie go zdobił oraz dodawał mu klimatu. Ciemne ramy okienne mogą być w tym samym lub zbliżonym kolorze co kamień upiększający strefę okienną, cokoły albo okolicę drzwi wejściowych.

Warto podkreślić, że właściciele nie zawsze decydują się na wyłożenie kamienia na całej ścianie. W zależności od indywidualnych preferencji mogą ograniczyć się jedynie do konkretnego obszaru. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie zachowanie spójności z pozostałymi elementami. Mamy tu na myśli m.in. okiennice, rolety zewnętrzne, drzwi tarasowe, wejściowe czy bramę garażową. Nie należy też zapominać o pokryciu dachowym – ważne, aby wszystko do siebie pasowało.

Dekoracyjny kamień – nowoczesny trend w architekturze

Na ciemne ramy okienne w połączeniu z kamieniem stawiają nie tylko zwolennicy ponadczasowych rozwiązań. To także częsty wybór amatorów nowości, chcących być na bieżąco z trendami. Czarne ramy idealnie łączą się z kamieniem w odcieniach szarości oraz brązów, szczególnie gdy dom ma industrialny design. Całość tworzy niezwykle intrygującą kompozycję przykuwającą wzrok otoczenia.

To, na jaki kamień zewnętrzny powinniśmy się zdecydować, zależy nie tylko od ram okiennych czy pozostałych elementów, lecz również od rozmiarów samego budynku. Przykładowo, mały domek z ciemnymi ramami, wizualnie stanie się jeszcze mniejszy, jeśli elewację pokryje ciemny odcień kamienia. Warto przemyśleć w takim przypadku udekorowanie nim tylko fragmentu albo postawienie na jasną barwę. Kamień będzie wtedy ciekawym dodatkiem, ale nie zdominuje bryły ani jej wizualnie nie obciąży.

Kamień elewacyjny a ciemne ramy okien

Ci, którzy chcą zamówić kamień elewacyjny na dom, mają dziś duży wybór. Mogą uzyskać dzięki niemu dokładnie taki efekt, jaki sobie wymarzyli. Jeżeli pragną mieć przytulne gniazdko, z łatwością dopasują odpowiedni wariant. To samo dotyczy wielbicieli nowoczesnych czy wręcz surowych budynków. Niezależnie od tego, czy zamierzają wstawić okna w ramach w odcieniu czerni, niebywale modnego antracytu czy może interesuje ich odcień szarości bądź brązu, z pewnością wyszukają coś dla siebie.

Możesz również polubić…