Jakie radio samochodowe z bluetooth wybrać?

Wygodne słuchanie muzyki oraz łatwość połączenia z telefonem to najważniejsze role, jakie powinno odgrywać radio samochodowe z funkcją bluetooth. Szczególnie ta ostatnia opcja jest istotna, z uwagi na bezpieczeństwo podróżowania. Bluetooth stał się najczęściej stosowaną metodą bezprzewodowego łączenia różnorodnych urządzeń, dlatego też na dobre zagościł również w naszych samochodach. Czy każde radio z tą opcją będzie dobrym wyborem? Na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup sprzętu audio? Sprawdźcie kilka praktycznych porad w tym zakresie, które ułatwią zakupy.

Funkcje radia z łącznością bluetooth

Do lamusa odeszły już odbiorniki radiowe, w których podłączenie zewnętrznego urządzenia odbywało się za pomocą kabli. Bluetooth jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim niezawodne. Warto jednak pamiętać, że na rynku dostępnych jest obecnie kilka klas łączności bluetooth, o różnej mocy nadawczej. Najczęściej mamy do czynienia z klasą drugą, korzystającą z fal radiowych o częstotliwości 2,5 GHz.

Jak wspomnieliśmy, radio z bluetooth to przede wszystkim swoboda. Nie musimy używać przewodów, aby na przykład podłączyć telefon czy odtwarzacz mp3. Ma to szczególne znaczenie w czasach, gdy do odtwarzania muzyki wykorzystujemy popularne serwisy streamingowe. Nie bez znaczenia jest także funkcja zestawu głośnomówiącego. Wystarczy sparować telefon z radiem, by możliwe było bezpieczne i zgodne z prawem prowadzenie rozmów podczas jazdy.

Radia klasyczne

Pierwszą kategorią, jaką wyróżnia między innymi atrakcyjna cena, są klasyczne radia. Nie posiadają dodatkowych opcji, poza standardem, czyli możliwością odtworzenia muzyki z zewnętrznego urządzenia, czy też połączenia z telefonem, aby stworzyć zestaw głośnomówiący. Odbiorniki tego typu nie mają dotykowego wyświetlacza, a sterowanie odbywa się za pomocą przycisków oraz gałek.

Mimo że ilość funkcji tego rodzaju radia jest znacząco ograniczona, nie można mówić o bezużyteczności odbiorników klasycznych. Doskonale sprawdzają się w samochodach, w których trudno – choćby ze względów technologicznych – podłączyć znacznie większe radia, wyposażone już w wyświetlacz dotykowy. Warto jednak pamiętać, aby – niezależnie od rodzaju odbiornika – stawiać na jego jakość. Radia topowych producentów, w których zakupie pomoże szybka gotówka, to gwarancja trwałości i niezawodności.

Nowoczesne odbiorniki

Jeśli szukacie urządzeń multifunkcjonalnych, nie zapomnijcie o nowoczesnych radioodbiornikach, które wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji. Ogromnym ułatwieniem w obsłudze radia będzie z pewnością wyświetlacz dotykowy. Umożliwia on nie tylko sterowanie najważniejszymi parametrami urządzenia, ale także pozwala na korzystanie z nawigacji samochodowej.

Co więcej, współczesne radia można określić mianem hybryd. Dzięki nim posłuchacie muzyki, ale także obejrzycie film. Ma to szczególne znaczenie, gdy podczas długiej podróży chcecie zapewnić rozrywkę najmłodszym członkom rodziny. Jeśli na przeszkodzie w zakupie nowoczesnego radioodbiornika stoją przejściowe problemy finansowe, skorzystajcie z możliwości, jakie daje szybka gotówka.

Możesz również polubić…