Zawieszenie twojego samochodu. Zadania amortyzatora -podzespoły i ocena stanu amortyzatora

Zawieszenie w samochodzie jest jego bardzo ważnym elementem i najczęściej awaryjnym. Ocena stanu amortyzatora, a także sprężyn i wielu innych elementów samochodu jest bardzo ważna. Zadania amortyzatora są bardzo istotne i warto co nieco o ich działaniu wiedzieć.

Zawieszenie i jego koszt

Podzespoły amortyzatory są bardzo kosztowne w wielu przypadkach. Cena zależy w dużej mierze od wartości pojazdu, a także od marki samochodu. Im nowszy samochód tym zawieszenie jest droższe. Na przykład w przypadku starszego samochodu jak na przykład Golf 3, zawieszenie to koszt około 300-400 złotych. Mowa o kompletnym zawieszeniu. W przypadku nowszych pojazdów koszt liczymy w tysiącach złotych.
Od zawieszenie zależy nasze bezpieczeństwo. Jeśli jest ono niesprawne, to możemy mieć spore kłopoty. Trzeba więc tego pilnować, ponieważ poważna awaria w trakcie szybkiej jazdy może doprowadzić do wypadku, który może być dla nas tragiczny w skutkach. Na serwisie naszych samochodów nie wolno oszczędzać. Oczywiście nie musimy serwisować auta w autoryzowanej stacji obsługi pojazdów ale nie żałujmy pieniędzy na regularne przeglądy.

 

Możesz również polubić…