Czym charakteryzują się nowoczesne lampy wiszące nad stół?

Lampy podwieszane znajdują szerokie zastosowanie w każdej przestrzeni: od kuchni w mieszkaniu po salę restauracyjną. Dostępność wzorów, kolorów i fasonów, sprawia, że trudno podjąć decyzję, jaki rodzaj lampy wybrać. Podpowiadamy, co jest istotne przy wyborze oświetlenia nad stołem w kuchni.

Cechy lamp wiszących

Lampy wiszące cieszą się zainteresowaniem nie tylko w kawiarniach i hotelach, ale również w mieszkaniach. Różnią się jednak od zwykłych lamp pewnymi cechami:

– mocowane są do sufitu za pomocą sznurka, kabla, łańcucha lub podobnych tworzyw,

– możliwe do zawieszenia w pomieszczeniach o zwykłym, nieskośnym suficie,

– mają regulowaną długość, do samodzielnego ustawienia.

Jaka lampa wisząca nad stół najlepiej sprawdzi się w kuchni?

Nowoczesne lampy wiszące nad stół powinny być nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. W celu wygodnego użytkowania kuchni ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka aspektów oświetlenia:

– odpowiednie natężenie światła – moc żarówki w lampie wiszącej nad stołem nie powinna być zbyt wysoka, aby światło nie raziło w oczy. Barwa światła powinna być również zbliżona do naturalnego,

– odległość od blatu – lapa wisząca nad stołem nie powinna być zawieszona zbyt nisko, aby nie przeszkadzać w użytkowaniu. Odstęp między kloszem a blatem, najlepiej, aby był nie mniejszy niż 80 cm,

– odporność na wilgoć – lampa w kuchni winna być prosta w utrzymaniu w czystości.

Pod względem schludności istotne jest, aby nowoczesne lampy wiszące nad stół pasowały do koloru i kształtu blatu. Jeśli decydujemy się na okrągły, duży stół, klosz również powinien być okrągły. Ilość lamp wiszących nad stołem również uzależniona jest od jego wielkości.

Lampa wisząca nad stołem – prostota i funkcjonalność

Na rynku dostępny jest szeroki wybór nowoczesnych lamp wiszących. Do kuchni najlepiej sprawdzą się modele z minimalistycznym kloszem, który łatwo utrzymać w czystości. Nowoczesne lampy wiszące nad stół o różnych wielkościach i formach dostępne są w sklepie internetowym Lampy24.net. Poszukując idealnego oświetlenia do wnętrza swojego mieszkania, znajdziemy tam lampę pasującą do naszego gustu i designu pomieszczeń.

Możesz również polubić…