Kilka sposobów na pozbycie się strachu przed prowadzeniem auta w nieznanym miejscu

Masz prawo jazdy ale jedyne trasy w które wyjeżdżasz to te w okolicy którą znasz a na samą myśl o prowadzeniu auta w nieznanym miejscu drżą ci ręce? Jeśli tak prawdopodobnie powinieneś pomyśleć o rozwiązaniu tej sytuacji.
Wiele osób które boją się prowadzić auto w nieznanym miejscu zdaje prawo jazdy w małym mieście, są przyzwyczajone do jazdy na pamięć w znanym miejscu lub po prostu nieczęsto siada za kierownicą. Kurs na prawo jazdy jest dosyć drogą inwestycją i nie warto ograniczać się w podróżach samochodem w okolicach domu. Problem niechęci do jazdy w nieznanym miejscu jest jeszcze większy jeśli wyjeżdżasz na przykład do dużego miasta. Duże miasta charakteryzują się między innymi tym, że jest tam wiele aut na drodze a miejscowi kierowcy mogą okazać się niewyrozumiali dla innych kierowców w przypadku popełnienia przez nich błędów i używać na przykład klaksonu, co dodatkowo powoduje stres. Jeśli z jakiegokolwiek powodu boisz się prowadzić auto w nieznanym ci miejscu czas to zmienić, abyś mógł w pełni korzystać z prawa jazdy które posiadasz.

Po pierwsze pamiętaj, aby prowadząc auto nawet w znanym sobie miejscu nie jeździć na pamięć. Postaraj się ćwiczyć umiejętność jazdy patrząc na znaki drogowe nawet w miejscu które znasz jak swoją własną kieszeń. Obawa przez jazdą w nieznanym miejscu często rodzi się z tego, iż kierowca boi się popełnienia błędu. Jeśli twój nawyk patrzenia na znaki drogowe będzie odpowiednio silny, istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo że popełnisz jakiś błąd i staniesz się powodem do kpin na drodze albo spowodujesz niebezpieczeństwo. Po drugie pamiętaj, że każdy popełnia błędy nawet jeśli jest doświadczonym kierowcą. To, że ktoś może na ciebie natrąbić czy groźnie spojrzeć przez szybkę nie jest niczym strasznym. Jeśli popełnisz błąd który przeszkodził innemu kierowcy po prostu przeproś i jedź dalej. Jeśli z jakiegoś powodu musisz jechać z nieznane miejsce i boisz się kierować, poproś zaufanego kierowcę aby ci towarzyszył. Może być to mąż, rodzice, przyjaciel. Jeśli na fotelu pasażera będzie ktoś do kogo masz zaufanie, masz pewność że w przypadku trudności osoba ta pomoże a może nawet podzieli się cennymi radami, które pozwolą ci pewniej poruszać się autem w danym miejscu. Po kilku takich podróżach jest duża szansa, że nabierzesz pewności siebie a twój problem ze strachem związanym z prowadzeniem auta w nieznanym miejscu zniknie. Taki strach może pojawić się na przykład w przypadku przeprowadzki do nowego miasta. Jednym z rozwiązań w takiej sytuacji może być wyjeżdżanie na drogę gdy jest mały ruch. Poczujesz się swobodniej a jednocześnie będziesz mógł zapoznać się z nowym miejscem i nabrać pewności siebie. Możesz również zapytać w szkołach jazdy o możliwość lekcji doszkalających. Z profesjonalistą u boku na pewno przełamiesz swój strach i nabierzesz pewności za kierownicą w nowym miejscu.

Strach związany z prowadzeniem auta w nieznanym miejscu jest wbrew pozorom dosyć częstym zjawiskiem wśród kierowców. Każdy człowiek może zareagować, niektórych ten strach może motywować do jego przezwyciężenia a niektórzy mają objawy jak na przykład drżenie nogi na sprzęgle co może być niebezpieczne. Warto walczyć z tym uczuciem aby móc w pełni korzystać z prawa jazdy i szukać sposobów na przezwyciężenie trudności.

Możesz również polubić…