Honda Civic- opis modelu

Po raz pierwszy zaczęto się interesować stworzeniem samochodu o nazwie Honda Civic w 1970 roku. To, jak w ogóle powstał ten model, jest dość interesujące. Nad Hondą Civic pracowały dwa oddzielne zespoły, w których byli zarówno młodzi, jak i doświadczeni inżynierowie. Co się okazało? To jest dość zaskakujące.

 

Dwa projekty samochodów, które pochodziły od dwóch różnych zespołów były do siebie wręcz łudząco podobne. Łączyło je to, że wprowadzały one w życie obowiązujące wtedy nowinki techniczne i były zgodne z obowiązującymi trendami motoryzacyjnymi. Honda Civic była czymś zupełnie nowym na rynku, ponieważ nie bazowała na modelach, które wprowadziła już wcześniej konkurencja, tylko Ci inżynierowie zrobili coś, co było kompletnie ich. I to było piękne.

Czym charakteryzowała się Honda Civic?

Honda Civic wyróżnia się tym, że ma przedni napęd, silnik ułożony poprzeczne, ma również dwuczęściowe nadwozie. W tym modelu zmniejszono, jak tylko to było możliwe masę samochodu oraz spalanie honda civic. Po dwóch latach znowu rozpoczęto pracę nad kolejnym modelem Hondy Civic. W 1972 roku została oficjalnie wprowadzona na rynek. Ten samochód otrzymał bardzo wiele cennych nagród na całym świecie. Trzy razy został nawet japońskim samochodem roku. Honda Civic występowała w następujących wersjach: dwudrzwiowego i czterodrzwiowego sedana, trzydrzwiowego i pięciodrzwiowego hatchbacka i pięciodrzwiowego kombi. Trzeba tutaj jednak podkreślić, że sedan i hatchback wyglądały niemal identycznie.

Możesz również polubić…