Czy ubezpieczenie samochodu jest potrzebne?

Każdy na pewno zauważył, że w dzisiejszych czasach ludzie chętniej opuszczają swoje domy podczas urlopów. Wszystko dlatego, że decydują się na spędzanie wolnego czasu w innych miastach czy nawet państwach. Ludzie tylko wyczekują tego słońca, aby tylko gdzieś wyjechać i odpocząć. Często wybierają różne środki transportu, czy to pociąg, statek czy samolot. Jednak fajnie jest także podróżować samochodem. Zawsze wszędzie dotrzemy, gdzie tylko chcemy. Czy warto brać swój środek transportu? Oczywiście. Jednak nie możemy zapomnieć o najważniejszym czyli o jego ubezpieczeniu. Jeśli nie wiemy jaki wybrać to warto wyszukać informacji w internecie. Wystarczy wpisać wyjazd na wakacje ubezpieczenie samochodu

Czy samochód trzeba ubezpieczać?

Dlaczego ludzie wybierają taki środek transportu? Na pewno głównym powodem jest to, że sami możemy decydować o tym, w jakim kierunku pojedziemy. A potem co zwiedzimy. Poruszając się własnym środkiem transportu możemy po drodze mijać wiele ciekawych miejsc i w każdej chwili się przy nim zatrzymać. Przy wycieczkach grupowych często takich udogodnień nie ma. Jednak należy też przewidzieć, że wypadek, kolizja lub coś innego może przytrafić się każdemu i wszędzie. Nie ważne czy jesteśmy w Polsce czy za granicą. Bardzo ważne jest posiadanie ważnego i opłaconego ubezpieczenia OC. Po co? Głównie po to, aby w razie wypadku, stłuczki lub kolizji, która nam się przydarzy niespodziewanie lub za szkody (na zdrowiu i mieniu) wyrządzone innym uczestnikom ruchu zapłaci za nas ubezpieczyciel. Dodatkowo podczas kontroli możemy być poproszeni o pokazanie dokumentu świadczącego, iż nasze OC jest ważne. Jeśli ktoś nie ubezpieczy samochodu to naraża się na otrzymanie dość wysokiej grzywny. A po co ponosić niepotrzebne koszty? Jeśli jedziemy przez kraje, które nie należą do Unii Europejskiej samo OC nie wystarczy. W takim przypadku trzeba mieć „Zieloną Kartę”, czyli Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczenia Komunikacyjnego. W jakich państwach trzeba ją mieć? Są to przede wszystkim : Albania, Białoruś, Maroko, Rosja, Tunezja, Turcja, Ukraina. Również AC jest niezbędne. W jakich sytuacjach? Jeśli nasz samochód będzie miał awarię i odmówi posłuszeństwa.

Naprawdę warto zainwestować w OC, AC i Zieloną Kartę przed podróżą. Wtedy będziemy mieli pewność, że jesteśmy bezpieczni w 100%.

 

Możesz również polubić…