Auto gaz w Gdyni. Dla kogo jest instalacja gazowa?

Prawdopodobnie każdy kierowca chciałby płacić możliwie najmniej za paliwo do swojego pojazdu. Niestety nie da się ukryć, że to LPG cały czas jest zdecydowanie tańsze. Jakie korzyści może nieść ze sobą montaż instalacji gazowej w aucie?

Tanie podróże

Od dawna wiadomo, że auto gaz ma sporo niższą cenę niż tradycyjne paliwo. W związku z tym wielu kierowców decyduje się na zamontowanie instalacji LPG w swoim pojeździe. To nie dziwi, ponieważ dzięki temu można podróżować płacąc stosunkowo niewysoką kwotę za przejazd. Warto jednak wiedzieć, że koszt samego montażu instalacji to nie mniej niż 2000 zł. Dodatkowo dobrze miec świadomość, że montaż auto gazu pozwala wydać na paliwo blisko 30% mniej niż tankując tradycyjną benzynę, zatem wydając miesięcznie na paliwo 100 zł w ciągu miesiąca można zaoszczędzić około 30 zł.

Auto gaz – dla kogo?

Znając koszt montażu instalacji gazowej (Gliwice czy Gdynia to miasto, w którym nietrudno znaleźć dobrego fachowca) nietrudno zauważyć, że autogaz opłaca się głównie osobom, które codziennie pokonują wiele kilometrów, lub kilka razy w roku odbywają dalekie podróże.

Możesz również polubić…