Jakie części samochodowe warto kupić używane?

Szukanie zamienników w ramach oszczędności nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. W przypadku komponentów samochodowych jest wręcz przez ekspertów odradzane. Dużo lepiej postawić na elementy z drugiej ręki. A które konkretnie? Sprawdźmy, na które warto zwrócić uwagę.

Najchętniej wybierane używane auto części

Istnieje kilka produktów, po które szczególnie chętnie sięgają kierowcy podczas poszukiwań komponentów z historią. Wśród najpopularniejszych auto części używane znajdą się:

1) Błotniki i zderzaki. Do ich wymiany dochodzi stosunkowo często ze względu na funkcję, jaką pełnią w pojeździe. Wobec tego szybko się zużywają, a zakup nowego elementu może okazać się po prostu nieopłacalny. Auto kasacja zaoferuje je w atrakcyjnie niskiej cenie.

2) Reflektory. To jedne z najdroższych części samochodu. Oczywiście pod warunkiem, że zamawia się je bezpośrednio u producenta. Szczególnie opłaca się kupować używane lampy boczne i tylne ze względu na ich wytrzymałość.

3) Szyby. Wbrew pozorom na szrot trafiają też bardzo trwałe przeszklenia. Należy jednak zachować ostrożność – nie wszystkie części zapewniają perfekcyjną widoczność.

4) Felgi. Ich deformacja to smutna konieczność. Dlatego też nie warto przepłacać. Zamówienie tych elementów z kasacji to po prostu racjonalny wybór.

5) Lusterka boczne. W ich przypadku zamienniki nie zawsze wchodzą w grę. Liczy się bowiem dopasowanie do auta. Na szczęście szroty posiadają wiele używanych lusterek w swojej ofercie.

6) Hak holowniczy. Raczej nieczęsto zdarza się okazja, aby z niego skorzystać. Niemniej trzeba go mieć na wyposażeniu. Dlatego, gdy posiadany hak ulegnie zniszczeniu, można skorzystać z tanich części zamiennych.

7) Elementy nadwozia. Auto kasacja pozwala w łatwy sposób znaleźć używane produkty pasujące do posiadanego samochodu. Dlaczego więc z tego nie skorzystać?

8) Wyposażenie wnętrza. Uchwyty, części ozdobne, a nawet fotele – wszystko, co znajduje się w środku pojazdu, można z powodzeniem wymienić na używane odpowiedniki.

9) Osprzęt silnika. A przede wszystkim czujniki, alternator czy rozrusznik. Lepiej też zainwestować w kompresor klimatyzacji z drugiej ręki.

10) Elementy układu wydechowego. Tłumiki, łączniki oraz odcinki rur nie należą do najtańszych. Używane pozwalają zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Jakich części z auto kasacji na pewno nie warto kupować?

Na koniec warto zaznaczyć, czego unikać. Jest to równie ważne, jak to, które elementy opłaca się kupić. Tak więc nigdy nie powinno się zwracać uwagi na produkty związane z bezpieczeństwem. Mowa m.in. o klockach hamulcowych, pasach, poduszkach powietrznych czy sworzni zawieszenia. Profesjonalna auto kasacja części z tego segmentu nie sprzedaje, ponieważ nie gwarantują one najwyższego poziomu ochrony przed zagrożeniami czyhającymi na kierowcę podczas podróży.

To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat. A jeśli poszukujecie wysokiej jakości części z auto kasacji, sprawdźcie ofertę Scrabcar. Firma posiada wszystkie wymienione elementy samochodowe, które zostały odzyskane w ramach recyklingu pojazdów.

Możesz również polubić…