Serwisowanie skrzyń biegów. Naprawa automatycznych skrzyń biegów, olej do skrzyni biegów

W samochodach skrzynie biegów psują się bardzo rzadko. Zdarza się to jednak i wtedy cena jaką przyjdzie nam zapłacić za naprawę może być bardzo wysoka. Szczególnie jest tak, gdy czeka nas naprawa automatycznych skrzyń biegów. Wtedy musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych.

Serwisowanie skrzyni biegów

Czy skrzynię biegów trzeba serwisować? Mówi się, że naprawa skrzyni biegów jest możliwa do uniknięcia o ile wymienimy olej do skrzyni biegów. Wiele producentów samochodów deklaruje, że oleju w skrzyni biegów nie należy wymieniać. I bądź tu mądry użytkowniku samochodu.
W przypadku skrzyń automatycznych, warto olej wymienić co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Niektórzy uważają, że co 60 tysięcy kilometrów powinniśmy wymieniać olej w takich skrzyniach. Naprawa skrzyń biegów, w przypadku skrzyń automatycznych jest kosztowna i wymiana oleju będzie znacznie niższym kosztem. Jeśli nie obawiamy się awarii, to nie będziemy wymieniać oleju w skrzyni. Jeśli jednak wolimy zabezpieczyć się na przyszłość, to lepiej olej wymienić. Liczmy jednak się z tym, że awaria i tak może się zdarzyć.

 

Możesz również polubić…