Gadżety do samochodu

Wiele powodów, dla których standardowe wyposażenie auta to za mało. Niektórzy producenci tak bardzo ograniczają wyposażenie auta, że kierowcy nie mają ważnych informacji. Często w kompaktowych autach rezygnuje się z komputera pokładowego. Dostępne jest wiele aut, w których nie ma nawet obrotomierza, który pomaga zachować ekonomiczny styl jazdy, przez co ograniczmy zużycie paliwa. Oto kilka niedrogich urządzeń, w które warto wyposażyć auto.

Uniwersalny komputer pokładowy

Dzięki niemu możemy obserwować najważniejsze informacje na temat naszej jazdy i stanu pojazdu. Nie trzeba poświęcać czasu na grzebanie w częściach pod maską auta. Komputer pokładowy wystarczy podłączyć do gniazda OBD, które znajduje się w większości aut pod deską rozdzielczą po stronie kierowcy, a następnie ustawić automatyczne rozpoznawanie. Urządzenie jest gotowe do pracy już po kilku sekundach. Tego rodzaju urządzenie wyświetla cztery różne parametry jednocześnie. Do wyboru są następujące parametry: bieżąca prędkość, temperatura zasysanego powietrza, temperatura wody chłodzącej, ciśnienie wewnątrz króćca zasysania, ustawienie pedału gazu, obciążenie silnika. Droższe produkty zapewniają gadający komputer.

Lokalizator GPS dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą

Przy pomocy lokalizatora GPS zamontowanego w aucie możemy na każdej chwili sprawdzić lokalizacje naszego pojazdu. Każdy model takie urządzenie oferuje inny zakres funkcji. Na forach internetowych podzielone są informacje na temat tego, czy takie urządzenie jest naprawdę przydatne przy aucie. Doświadczenie złodzieje są w stanie szybko odkryć taki gadżet. Jednak dostępne są urządzenie na baterii, które posiadają kartę SIM. Jeśli chcemy sprawdzić lokalizację pojazdu, najpierw wysyłamy sms na ten nr, a potem dostajemy współrzędne geograficzne lokalizacji naszego auta.

Rejestrator

Wiele kierowców używa kamery umieszczonej na przedniej szybie auta, aby stale monitorować, to co się dzieje na drodze. Jest to też świetny pomysł na pamiątkę z podróży, aby móc jeszcze raz podziwiać piękne krajobrazy. Może nagrać kolizję lub wypadek na drodze, jeśli byliśmy świadkiem takie zdarzenie, taki materiał może być pomocny w czasie dochodzenia o odszkodowanie.

 

Możesz również polubić…