Oklejanie maski – cena: Orientacyjne koszty oklejania maski samochodowej folią lub grafiką

Oklejanie maski – jakie koszty?

Samochody to nie tylko narzędzie funkcjonalne, ale często też element stylizacji i wyrazu osobowości ich właściciela. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na dokładającą stylizację, m.in. oklejanie maski samochodowej. W artykule omówimy orientacyjne koszty oklejania maski samochodu folią lub grafiką.

1. Oklejanie maski – jaka folia lub grafika?

Przed omówieniem cen, warto zastanowić się, na co dokładnie decydujemy się przy oklejaniu. Czy ma to być folia samochodowa, która pozwala na ochronę lakieru oraz nadanie mu nowego, oryginalnego wyglądu, czy może grafika, która pozwala na wyróżnienie samochodu oraz wyeksponowanie umiejętności graficznych firmy lub samego właściciela?

2. Oklejanie maski – koszt folii

Aby okleić maskę samochodową folią, należy zainwestować w materiał będący dość kosztownym, ponieważ musi być on dostosowany do wymagań motoryzacyjnych, a przy tym posiadać świetne właściwości klejące. Oznacza to, że cena folii nie jest niska. Za folię oklejającą maskę samochodu, należy się spodziewać wydatku rzędu kilkuset złotych.

3. Oklejanie maski – cena grafiki

Jeżeli zastanawialiśmy się nad wykonaniem własnej grafiki czy też skorzystaniem z usług firmy zajmującej się oklejaniem samochodów, to trzeba liczyć się z dość dużym kosztem. Cena grafiki lub oklejenia w zależności od rodzaju i jakości materiału oraz stopnia skomplikowania projektu, może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

4. Oklejanie maski – własna praca

Jeżeli mamy w planach samodzielnie okleić maskę samochodową to koszt będzie zależał jedynie od folii, którą zamierzamy użyć oraz narzędzi, jakie będziemy potrzebować do oklejenia auta. W przypadku podejścia DIY możemy udać się np. do sklepu motoryzacyjnego, gdzie kupimy odpowiednią folię, a sama praca wymaga kilku godzin cierpliwości oraz skrupulatności. Koszt oklejenia samochodu samodzielnie może wynieść od kilkuset do około tysiąca złotych.

5. Podsumowanie – koszt oklejania maski samochodowej

Koszt oklejania maski samochodowej folią bądź grafiką uzależnione są od kilku czynników: rodzaju folii lub grafiki, jakości i stopnia skomplikowania projektu, własnych umiejętności i narzędzi potrzebnych do pracy. Cena za oklejenie maski samochodu, w większości przypadków, jest dość wysoka. Musimy pamiętać o tym, że to los naszego samochodu, nasz prestiż oraz wybierając odpowiednią folię czy grafikę, nie tylko zabezpieczymy go przed korozją, ale również wyróżnimy z powodu jego oryginalnego wyglądu.

Możesz również polubić…