Jak przechowywać opony?

Jak prawidłowo przechowywać opony ?

Nowe opony można przechowywać do 3 lata od daty produkcji, bez pogorszenia jakości kół. Ważne jest odpowiednie przechowywanie kół. Jak przechowywać opony, by wydłużyć ich przydatność?

Przechowalnia opon

Osoby, które nie mają warunków do przechowywania, mogą skorzystać ofert serwisów, przechowywanie opon Kraków w serwisie kosztuje kilkaset złotych za sezon. Takie serwisy posiadają odpowiednie zaplecze, gdzie opony mogą zaczekać do kolejnego sezonu. Właściwe przechowywanie zapewni dobry stan opon w kolejnym sezonie. Opony muszą zachowywać swoje niezmienione właściwości, aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze. Niewłaściwe warunku przechowywania ogumienia powoduje zmiany fizycznie kół, przez co skraca się okres przydatności kół do eksploatacji. Po demontażu opon zalecane jest ich wyczyszczenie. Po sezonie zimowym często na kołach pozostaje piasek, sól, błoto.

Jakie warunki muszą panować do przechowywania opon

Pomieszczenie, w którym będą przechowywane opony, temperatura powinna wynosić do 25 stopni. W tym miejscu powinien być ograniczony dostęp promieni słonecznych, brak źródła ogrzewania. W kontakcie z oponami nie powinno się przechowywać paliw, oleju, kwasów. Opon nie powinno przechowywać się w pomieszczeniu produkcyjnym. Opony pozbawione felgi powinni być ustawione w pozycji pionowej, ustawione obok siebie. Nie zależnie od tego, czy opony znajdują się na półce, czy na podłodze co pewien czas warto zmienić o kilka stopni położenie opon, co zabezpieczy je przed deformacją. Należy unikać przechowywanie opon w pozycji poziomej. Na podłoże warto umieścić jaką płytą, przez co opona będzie mieć ochronę przed brudnym i mokrym podłożem. Wiele osób, które mieszkają w bloku, decydują się na przechowywanie opon balkonie, jest zdecydowanie zła opcja.
Opony składowane na zewnątrz mają ciągły kontakt z wilgocią. Podczas zmiany temperatur, opony tracą swoje właściwości, szybciej nadają się do wyrzucenia. Piwnica to również nie jest najlepsze miejsce do przechowywania opon, ponieważ mogą znajdować się w niej opony. Jeśli masz swój domu lub mieszkaniu i wolne pomieszczenia, warto składować tam opony.

 

Możesz również polubić…