Jak krok po kroku odbywa się złomowanie auta Gdańsk

Jednym z najszybszych i najlepszych sposobów na pozbycie się niechcianego auta, które np. jest uszkodzone i nie nadaje się do naprawy, jest skup aut Gdańsk. Firmy, które prowadzą taki rodzaj działalności to najczęściej złomowiska. Złomowanie pojazdu to legalna i dopuszczalna firma utylizacji samochodu, który np. nie może już zostać naprawiony ani nie ma szans na sprzedaż. Wiele osób, po raz pierwszy sprawdzając ofertę przygotowaną przez skup aut, zastanawia się, jak od kuchni wygląda cały proces. Czy złomowanie aut to skomplikowany i złożony zabieg? Co dzieje się z ich dotychczasowym samochodem, jeśli zostanie on odebrany przez pracownika skupu i lawetą odjedzie na złomowisko? Czy odkup aut się wszystkim opłaca? Skup samochodów powypadkowych chętnie wyjaśni, jak krok po kroku auto zamienia się w złom i jakie maszyny wykonują złomowanie auta Gdańsk.

Skup aut, czyli od samochodu do złomu

Kiedy skup aut wysyła swoją lawetę po kupowany pojazd, zostaje ona na niej przetransportowana na plac złomowisko. To jedyna legalna i bezpieczna forma transportu samochodu, nienadającego się do dalszego użytkowania. Kiedy samochód dotrze na miejsce i zostanie sprowadzony na plac, pracownik dokładnie sprawdza jego stan, upewniając się, czy auto nadaje się do dalszego użytkowania po drodze, czy jednak naprawa jest nieopłacalna. Co się dzieje, kiedy ten drugi wariant zostanie potwierdzony? Właśnie wtedy do akcji wkracza stacja demontażu pojazdów, przystępując do rozbierania samochodu na części pierwsze. Trafia on na specjalnie przygotowane w tym celu stanowisko, na którym z samochodu zostają wymontowane wszystkie szyby oraz elementy oświetlenia. Równolegle auto zostaje opróżnione ze wszystkich płynów eksploatacyjnych, paliwa i olejów. Zostają one spuszczone do szczelnych zbiorników, aby następnie trafić do utylizacji. Kiedy samochód jest już suchy i pozbawiony szklanych elementów, kasacja aut zajmuje się demontażem wszystkiego, co przedstawia jakąś wartość i może zostać sprzedane jako części zamienne. Dla wielu osób auto szrot to idealne miejsce, w którym można od ręki, a do tego tanio kupić części do swojego samochodu.

Odwiedź stronę skup aut Gdańsk

Samochód, a właściwie to, co z niego zostało, czyli sama karoseria, na ostatnim etapie swojej podróży przez stację kasacji aut, trafia do wielkiej prasy hydraulicznej. Ostatecznie to w tym urządzeniu odbywa się kasacja pojazdu. To, co było karoserią, zostaje zgniecione do kształtu metalowego prostopadłościanu i w tej postaci zostaje przekazane hucie, która zajmuje się recyklingiem złomu.

Możesz również polubić…