8 narzędzi ręcznych, których nie może zabraknąć w Twoim domu

Zawsze warto być przygotowanym na różne nieprzewidywalne sytuacje. Awarie i drobne usterki zdarzają się cały czas. Bez dostępu do odpowiednich narzędzi trzeba wówczas poprosić o pomoc specjalistów – a to kosztuje. Tymczasem większość drobnych prac można przeprowadzić samodzielnie. Dlatego prezentujemy 8 narzędzi, których nie powinno zabraknąć w żadnym domu.

1. Młotki

Nawet niewielki młotek o wadze ok. 200 g jest niezwykle przydatny. Służy nie tylko do wbijania gwoździ, ale też obróbki materiałów. Świetnie komponuje się z innymi narzędziami ręcznymi, takimi jak dłuto czy wybijaki.

2. Śrubokręty

Meble, komputery, wiatraki, klimatyzacja, akcesoria dekoracyjne, sprzęt AGD i wiele innych elementów wyposażenia każdego domu korzysta ze śrubek jako sposobu mocowania. Aby sprawdzić je od wewnątrz bądź rozmontować, potrzeba właśnie śrubokrętów. Najlepiej zainwestować w zestaw składający się z różnych rozmiarów i rodzajów (krzyżowych, płaskich itp.).

3. Noże

Noże kuchenne nie wchodzą w grę przy naprawie rzeczy lub drobnych remontach. Do tego potrzeba bardziej zaawansowanych rozwiązań. Narzędzia ręczne pod postacią noży z wysuwanym ostrzem poradzą sobie z taśmą izolacyjną, styropianem, kartonami i innymi materiałami. Przy okazji nie trzeba się martwić o ich zabrudzenie.

4. Kombinerki

To bardzo wszechstronne narzędzia ręczne. Nadają się do wykręcania niektórych śrub, wyrywania gwoździ czy cięcia drutu. Można też nimi przytrzymać gwoździe przy wbijaniu młotkiem. Dobrze zainwestować w kombinerki z izolacją, która zabezpiecza przed porażeniem prądem.

5. Wiertarko-wkrętarki

Kiedyś wkręcanie śrub i wiercenie na różnych powierzchniach wymagało zakupu dwóch rodzajów narzędzi. Obecnie można mieć jedno, czyli wiertarko-wkrętarkę. Do użytku domowego wystarczy standardowy model z baterią litowo-jonową.

6. Poziomnice

Bez nich nigdy nie można być pewnym, że wywiercane otwory pod zawieszki są względem siebie równoległe. Te narzędzia ręczne są więc niezwykle przydatne nawet przy najprostszych pracach.

7. Klucze

Istnieje kilka rodzajów kluczy: nasadowe, płaskie, oczkowe oraz nastawne. Warto mieć przy sobie pełen komplet (wraz z różnymi rozmiarami), ponieważ nigdy nie wiadomo, który aktualnie się przyda.

8. Miary

Przycinanie czy kupowanie nowych rzeczy „na oko” nie jest najlepszym pomysłem, a standardowe linijki są za krótkie. Trzeba wobec tego kupić rozsuwane miary (nazywane też miarkami czy metrówkami) o długości przynajmniej 5 m. Dzięki temu nic nie będzie w stanie Cię zaskoczyć.

Gdzie zamówić wysokiej jakości narzędzia ręczne?

Tylko profesjonalne, zaufane marki gwarantują odpowiednią trwałość wymienionych wyżej produktów. Dlatego warto zwrócić uwagę na naszą ofertę. Sklep Doko posiada wszystko, czego potrzebujesz do swojego domu. Na dodatek gwarantujemy bardzo przystępne ceny. Wobec tego zakupy w sklep.doko.pl nie nadwyrężą rodzinnego budżetu, a w zamian będziesz przygotowany do praktycznie każdej drobnej naprawy czy majsterkowania.

Możesz również polubić…