Wywóz gruzu w wielkim mieście

Każdy, kto chociaż raz w życiu budował dom lub przeprowadzał remont, wie jak wiele odpadów powstaje. Wywóz gruzu to jedna z tych rzeczy, za którą inwestorzy nie chcą ponosić zbyt dużych wydatków. Ich budżet już jest mocno nadszarpnięty w związku z prowadzonym przedsięwzięciem. Problemów nastręcza również sposób wywozu, a także to, ile tego gruzu w efekcie zostanie wyprodukowane. Często też gruz w trakcie prac remontowo-budowlanych miesza się z innymi odpadami, co sprawia, że inwestor staje przed stertą zmieszanych śmieci.

Wywóz gruzu w Warszawie

Warszawa, jako wielkie miasto, ma to do siebie, że wywóz wszelkich odpadów musi przebiec sprawnie, bo nie ma miejsca na jego składowanie. Gruzu nie wolno wyrzucać do pojemnika na odpady zmieszane, ani również składować pod budynkiem do czasu zakończenia remontu. W mieszkaniu już po chwili nadmiar odpadów zacznie przeszkadzać w prowadzonych dalszych pracach. Problemem są również koszty, dlatego inwestorzy starają się znaleźć najtańszy wywóz gruzu w Warszawie. Odpowiednio wybrana firma szybko podstawi kontener lub Big Bag i odbierze go w określonym terminie. Klienci nie muszą się martwić o to, co dalej stanie się z odpadami. Profesjonalne przedsiębiorstwo zajmie się nie tylko wywozem, ale również segregacją,a także odzyskiem odpadów, które można poddać recyklingowi.

Jak zamówić wywóz gruzu

Przede wszystkim należy oszacować ilość gruzu, jaka zostanie wyprodukowana. Ta z kolei zależy od przeprowadzanych prac. Jeśli osoba przeprowadzająca remont będzie jedynie skuwać płytki w kuchni czy łazience, to ilość gruzu nie powinna przekroczyć 3 metrów sześciennych. Jeśli jednak prowadzony jest generalny remont, wraz z wyburzaniem ścian działowych, to należy doliczyć kolejne 5 metrów sześciennych do rachunku. Jeśli ilość jest już znana, wystarczy odszukać najtańszy wywóz gruzu w Warszawie i zamówić Big Bagi lub kontenery.

Big Bag czy kontener?

Big Bagi to worki, które firma wywożąca gruz oferuje w przypadku małych ilości odpadów. Zazwyczaj, firmy wywożące gruz umożliwiają zamówienie worka na dowolny okres czasu za jedną cenę – bez dodatkowych opłat. Pojemność Big Bagów to zazwyczaj max 1,5 metra sześciennego. Inną opcją jest zamówienie kontenera. Tutaj ponownie klient powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, ile gruzu powstanie? W zależności od tego, firmy wywożące gruz oferują kontenery od 1 metra sześciennego aż po 20 metrów sześciennych. Jednak przy nawet bardzo dużym remoncie aż tak duża wielkość nie powinna być potrzebna. Zazwyczaj wielkość zamawianych kontenerów nie przekracza 10 metrów sześciennych. Od wielkości uzależnione są również koszta, więc warto znaleźć najtańszy wywóz gruzu w Warszawie.

Gruz a inne odpady

Firmy odbierające gruz od swoich klientów, zawsze mają tak skonstruowane oferty, że możliwe jest odebranie samego gruzu, jak i innych odpadów. Należy jednak pamiętać, że zmieszane odpady są droższe w wywozie. Jeżeli, klient chce wywieźć sam gruz, to zazwyczaj zaliczają się do niego takie odpady, jak: cegły, tynki, kafle, czy tez beton. Inne odpady wpłynął na wzrost kosztu wywozu. Oczywiście, najczęściej firmy odbierające gruz zajmują się również odbiorem innych odpadów, takich jak folie, styropiany, siatki itp.

O czym pamiętać zamawiając wywóz gruzu w Warszawie?

Zamawiając nawet wywóz gruzu, powinno się pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Kontener, czy też Big Bag musi zostać ustawiony na części wspólnej dla wielu mieszkańców. O ile worki można ustawić niemal wszędzie, to kontenery są na tyle ciężkie, że niezbędne jest ustawienie ich na stabilnym i twardym podłożu. Kontener nie może uszkodzić miejsca, w którym będzie stał, a także nie może utrudniać komunikacji innym użytkownikom drogi. Czasami niezbędne jest uzyskanie odpowiedniego pozwolenia. Należy w tej kwestii porozumieć się z zarządzającym nieruchomością, który może wydawać decyzje o ustawieniu kontenera. W Warszawie – będzie to zazwyczaj spółdzielnia lub wspólnota. Miejsce, w którym stanie kontener powinno być również na tyle duże, żeby kierowca mógł wykonać wszelkie niezbędne manewry.

Co się dzieje dalej z gruzem?

Wiele osób na pewno zastanawia się co dalej dzieje się z oddanym gruzem. Jest to jeden z produktów, które w całości można użyć ponownie. Może zostać rozdrobniony na żwir albo na pył. Ponownie może zostać wykorzystany w budownictwie. Świetnie nadaje się również jako podłoże na parkingi. Można nim także łatać dziury w drogach.

 

Możesz również polubić…