Od czego zacząć kupno pokrowców samochodowych

Milex pokrowce samochodowe stanowią ważny element dbania o nasze fotele samochodowe. To właśnie dzięki nim mamy możliwość zadbania o wnętrze naszego samochodu. Bardzo często decydujemy się na te modele które dokładnie zakrywają nasze fotele, nawet jeżeli część otworów musimy wykonać samodzielnie, by dopasować je do naszych foteli. Przyjrzyjmy się dzisiaj niektórym cechom pokrowców samochodowych dostępnych na naszym rynku. Na co należy zwrócić uwagę, co powinniśmy wiedzieć o tym produkcie?

Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup pokrowca?

Przede wszystkim wybierane przez nas pokrowce muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, na przykład z eko-skóry. Przykładowa skóra może być w całości laminowana 3mm pianką poliuretanową,zapobiegającą przesuwaniu się pokrowców względem foteli, zaś elastyczny materiał na “plecach” pokrowca laminowany jest pianką o grubości 2mm. Pokrowce mogą również w standardzie posiadać certyfikowany szew AIRBAG, dzięki czemu przystosowane są do samochodów zarówno z bocznymi poduszkami powietrznymi w fotelach, jak i do standardowych siedzeń. Dzięki zastosowaniu specjalnego szwu, zakrywają fotele w całości nie zakłócając pracy AIRBAG-ów, co jest naprawdę ważnym aspektem w trakcie kupna pokrowców na fotele samochodowe. Warto również pomyśleć o zastosowaniu regulowanych rzep w przednich fotelach, dzięki czemu nie ma potrzeby wykonywania otworów na zagłówki przednie. Przez różnorodność konfiguracji kanap tylnych otwory na zagłówki tylne należy zrobić samodzielnie. To bardzo cenna informacja, ponieważ pokrowce zakrywają całość foteli a tym samym chronią właśnie całość ich obicia.
Jak widać te kilka cech pozwala rozsądzić o tym czy pokrowce samochodowe są warte zakupu czy nie. Warto się poważnie zastanowić nad wymienionymi przez na elementami. To właśnie dzięki nim będziemy mogli kupić wysokiej jakości pokrowce samochodowe, które pozwolą nam chronić obicie naszych foteli przez długie lata. A przecież właśnie o to nam w tym wszystkim chodzi.

 

Możesz również polubić…