Usuwanie DPF – usuwanie filtra. Filtr FAP Łódź

Nowoczesne samochody mają masę filtrów, które często są stosowane ze względów ekologicznych. Jest tak w przypadku filtrów FAP, DPF. W wielu miastach takich jak na przykład Łódź można sobie z tymi filtrami poradzić. Narażamy się jednak wtedy na utratę dowodu rejestracyjnego jeśli okaże się, że nasz pojazd nie jest już pojazdem ekologicznym.

Usuwanie awaryjnych filtrów

Przyjęło się, że filtry DPF są awaryjne. Rzeczywiście co kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy kilometrów, potrzebują serwisu. Dużo zależy od techniki jazdy kierowcy, który dany samochód użytkuje. Usuwanie filtra DPF stało się popularne właśnie przez awarie filtrów. Tak naprawdę jest tak w przypadku używanych pojazdów. Filtr FAP czy jakikolwiek inny może zostać wymieniony. Nie każdy to jednak robi i decyduje się na nieekologiczne rozwiązanie.

Koszt usunięcia filtra

W większości przypadków wystarczy kwota kilkuset złotych, aby pozbyć się filtra DPF. Jeśli natomiast chcielibyśmy zrobić prawidłową naprawę i jego wymianę, to koszt mógłby sięgnąć kilku tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że serwisy usuwające DPF mają się tak dobrze.

 

Możesz również polubić…