Niebezpieczne zasiarczenie akumulatora?
Zasiarczenie akumulatora
– znacznie wpływa na żywotność naszej baterii. Proces zasiarczenia jest długo trwały może trwać nawet kilka tygodni zanim objawy zaczną być zauważalne dla użytkownika. Proces przebiega dwuetapowo pierwszym etapem jest skrystalizowanie siarczanów ołowiu Drugą częścią procesu jest zmiana gęstości elektrolitu. Zasiarczony elektrolit charakteryzuje się napięciem około 12V oraz gęstością mniejszą niż 1, 1kg/l
Skutkiem zasiarczenia akumulatora jest zwiększenie oporu ładowania.
Zasiarczony akumulator objawy
Zasiarczony akumulator charakteryzuje się zwykle białym kolorem elektrolitu. Podczas ładowania możliwy jest znaczny wzrost temperatury pracy baterii, oraz zmniejszenie wydajności ładowania. Wymienione wyżej objawy łatwo zauważyć po dłuższym postoju pojazdu kiedy to wytrącone kryształki osiadają na wnętrzu akumulatora.
Nie powinno rozładowywać się do końca baterii ponieważ zwiększa to podatność na uszkodzenia. po wyłączeniu silnia nie powinno się pozostawiać załączonego zapłonu, ponieważ załączone pozostają wtedy wszystkie odbiorniki energii w pojeździe, natomiast akumulator nie jest zasilany. Skutkować to może znacznym skróceniem żywotności oraz wytrącaniem osadu na klemach.
Najnowsze komentarze